Profil

Jmenuji se David Hartmann. V roce 2002 jsem absolvoval publicistiku v Praze a během studia získal ocenění poroty v Literární ceně Vladimíra Vokolka za básnickou sbírku Býk z Monte Altissima. Po skončení studia jsem se stal šéfredaktorem magazínu Pevnost. Pod mým vedením získal časopis dvě ocenění – v letech 2004 a 2005 nejlepší časopis roku SFFH a v roce 2004 spolu s Tomášem Němcem vyhrál v kategorii nadějný nováček/počin roku/zvláštní cena.
Několik let jsem pracoval jako zástupce šéfredaktora v časopise 21. století Junior a posléze nastoupil do Českého rozhlasu na pozici redaktora nových médií, kde jsem měl na starosti především ad hoc weby věnované různým tématům. Po dvouleté zkušenosti ve veřejnoprávní instituci jsem odjel na necelý rok do australského Sydney, kde jsem intenzivně studoval angličtinu.
Po návratu do České republiky se podílel na vzniku nového časopisu o historii pro děti Časostroj, jehož jsem se stal šéfredaktor. V roce 2012 magazín získal 2. místo v soutěži Akademie věd za popularizaci vědy. Ve volném čase se věnuji psaní, vytváření webových stránek v redakčním systému WordPress a grafice. Například pro společnost AKKA jsem v programu Adobe InDesign sázel firemní časopis INside. Od roku 2017 pracuji u Hasičského záchranného sboru České republiky jako redaktor.
V roce 2021 jsem získal několik literárních cen – 3. místo za báseň Procházka karmínovým sadem v literární soutěži Seifertovy Kralupy, zvláštní ocenění v Literárním klání Městské knihovny v Českém Krumlově za báseň Velryba všedního dne a  čestné uznání za prózu Smaragdové nevědomí v literární soutěži Tachovská reneta 2021. Povídka Za oponou křehké mysli byla zařazena do sborníku literární soutěže Městské knihovny v Praze O knihovnickou sovu 2021 a vyhrála nejlepší povídku měsíce na literárním serveru www.pismak.cz.

Jsem vnukem historika umění Antonína Hartmanna (1925–2007) a pravnukem lékaře Antonína Jana Hartmanna (1893–1945), který během první  světové války působil v srbských a francouzských legiích a jehož nacisté 15. ledna 1945 ubili k smrti v polském koncentračním táboře Gollnow.

Napsat komentář